Vodeći svetski sajam pekarske i konditorske industrije iba 2025 ove godine biće održan u Dizeldorfu i u periodu od 18. do 22. maja okupiće nacionalnu i međunarodnu pekarsku industriju. Bez obzira da li ste pekar, dobavljač ili proizvođač, iba 2025 nudi sjajne mogućnosti da unapredite svoje poslovanje, povećate svoju stručnost i proširite mrežu kontakata. Kako tradicija nalaže, ovom prilikom biće predstavljene i globalne inovacije i trendovi u industriji, a posetioci će imati priliku da iz prve ruke saznaju šta nas sve očekuje u godinama koje dolaze. Poznat kao „najukusniji sajam“, iba je mesto okupljanja pekara, konditora i različitih proizvođača grickalica, uključujući i startap scenu.
Ovaj vodeći svetski sajam okuplja izlagače i posetioce iz branše i služi predstavljanju proizvoda i inovacija u ovoj širokoj industriji, razmeni ideja i sticanju novih poslovnih kontakata. Primera radi, prethodni sajam održan je 2023. godine u Minhenu i okupio je 1.073 izlagača iz 46 država i 57.000 posetilaca iz 150 zemalja. Ovogodišnji sajam u Dizeldorfu biće organizovan u sedam sajamskih hala na 98.000 kvadratnih metara izložbenog prostora. Trendovi i inovacije u tehnologiji i opremi proizvodnje smešteni su u halama 9 – 13, uključujući tehnologiju pakovanja koja će biti prikazana u hali 9. U halama 13 i 14 biće izložena zanatska pekara, dok će sirovine i sastojci zauzeti centralno mesto u hali 15. U oblasti zanatskog pekarstva fokus će biti na tradicionalnom i modernom zanatstvu i stručnom obrazovanju.
Kada je reč o digitalizaciji, iba 2025 predstavlja nove metode za pekarsku industriju: od optimizacije procesa i automatizacije preko veštačke inteligencije do mogućnosti povećanja lojalnosti kupaca kroz nove kanale prodaje. Ovaj sajam nudi širok spektar tema, od sastojaka za pečenje, sirovina i smrznutih pekarskih proizvoda u različitim fazama (od proizvodnje, pakovanja, optimizacije procesa i IT) do kompletnog unutrašnjeg uređenja za kafiće, pekare i poslastičarnice.
Na ovogodišnjem sajmu očekuju vas i dve novine. Prva je iba.FOOD TRENDS AREA u hali 15 u kojoj će izlagači predstaviti svoje prehrambene trendove, od sirovina i inovacija u domenu grickalica do mašina za proizvodnju. Dodatno, na iba.STAGE učesnici sajma imaće priliku da u jutarnjim satima slušaju prezentacije o trendovima u ishrani, dok će popodneva biti rezervisana za razgovore sa stručnjacima o drugim značajnim temama. Druga novina je takmičenje „Svetsko prvenstvo somelijera za hleb“, u okviru saradnje sa Nemačkom nacionalnom pekarskom akademijom napredne obuke za somelijere hleba. Naredno sajamsko iba okupljanje najavljeno je za 2027. godinu ponovo u Minhenu i od tada biće opet održavano u prestonici Bavarske svake tri godine tokom jeseni.
Ne propustite priliku da otkrijete i oblikujete budućnost pekarske industrije! Od demonstracija uživo do diskusija pod vođstvom stručnjaka, iba 2025 je vaša prilika da istražite moderna i održiva rešenja, umrežite se sa liderima u industriji i steknete uvide u najnovije trendove.
Ulaznice za iba 2025 dostupne su na https://www.iba-tradefair.com/en/ticket Vaš kontakt za dodatne informacije: Vlastimir Stojanović
info@expoversum.net
www.expoversum.net
magazin Pekar&Poslastičar broj 56, april/maj 2025.